Zanim udasz się do biura nieruchomości, aby ułatwić sobie sprzedaż mieszkania, powinieneś rozważyć nowoczesne firmy wspierające transakcje na rynku nieruchomości, potocznie nazywane skupem nieruchomości.

Czym różnią się od agencji nieruchomości?

Po pierwsze, nie pobierają prowizji za przeprowadzenie transakcji. Kupują bezpośrednio, zakup jest na osobę prywatną – nie spółkę czy biuro nieruchomości. Są w stanie przeprowadzić transakcje bezpiecznie,  szybko i sprawnie.

Czy wiesz co zyskujesz korzystając z profesjonalnego skupu nieruchomości?

Przede wszystkim: pieniądze. Oszczędzisz około kilku tysięcy prowizji za transakcję. Będziesz mógł uniknąć znaczących kosztów w przypadku problemów z nieruchomością, np. komorniczych.

Wiedzą, jak działać w przypadku komornika na mieszkaniu, zaplanowanej licytacji komorniczej, różnego rodzaju zadłużeń i pożyczek pod zastaw mieszkania.

Często skomplikowana sytuacja wymaga konsultacji z radcami prawnymi, z którymi współpracujemy na co dzień.

Wycena Twojej nieruchomości jest bezpłatna.

Nie musisz sam kolekcjonować wszystkich niezbędnych dokumentów, opłacać notariusza i załatwiać wszelkich formalności typu: prąd, gaz, spółdzielnia.

Korzystając ze skupu, nie tracisz czasu na samodzielne rozwiązywanie zawiłości prawnych,  wystawianie ogłoszeń, tłumaczenie  klientom, że mieszkanie jest zajęte przez komornika, żmudne prezentacje, negocjacje, wysłuchiwania narzekań potencjalnych klientów.

Współpraca wygląda zazwyczaj tak: dzwonisz, umawiasz się na spotkanie. Firma wykonuje analizę prawną i wycenia mieszkanie. Gdy wszystkie formalności są załatwione, umawiamy notariusza i dostajesz gotówkę.

Nie musisz również opróżniać czy przygotowywać mieszkania pod sprzedaż. Po prostu zostawiasz takie jakie jest. Często jest to kolejny kłopot, ponieważ większość ludzi chce, by mieszkanie zostało opróżnione, a klienci nie przyjdą, nie kupią, jeżeli mieszkanie jest zaniedbane.

Skup nieruchomości może również pomóc Ci przy przeprowadzce i znalezieniu nowego lokum.

Stan techniczny nieruchomości nie ma znaczenia, mieszkanie może być całkiem zdewastowane, po pożarze, do kapitalnego remontu. To zazwyczaj nie przejdzie przy współpracy z biurem nieruchomości, które będzie wymagało, aby mieszkanie wyglądało jak najlepiej, żeby mogli zachęcić swoich klientów.

Współpracując ze skupem nieruchomości, możesz również liczyć na pomoc w sprawie zarządzania finansami, prowadzeniu budżetu, oszczędzania.

Może to Ci się przyda: http://gdynianews.pl/czy-zadluzone-mieszkanie-mozna-sprzedac-szybko-za-gotowke

http://male-trojmiasto.pl/artykul/104424/jak-oplacalnie-sprzedac-zadluzone-mieszkanie
http://male-trojmiasto.pl/artykul/104424/jak-oplacalnie-sprzedac-zadluzone-mieszkanie